טיפים לעיצוב ובחירת תאורה בחדר ילדים ותינוקות

בואו נודה בזה, אחד החלקים המרגשים ביותר בציפייה לתינוק להורים הטריים, זה החלק בו מעצבים את חדר השינה של האוצר הקטן שהולך להצטרף למשפחה.  אנחנו מניחים שכבר בחרתם את העריסה המושלמת, את פלטת הצבעים העדינה ואת שאר הרהיטים, הצעצועים והקישוטים – אבל יש עוד פרט שחשוב להשקיע בו מחשבה וזה מציאת ועיצוב התאורה לחדר תינוקות. אז מה חשוב לדעת? ריכזנו לכם כמה טיפים חשובים.

תאורה לחדר תינוקות

5 טיפים בבחירת מנורות לחדרי תינוקות - לגזור ולשמור!

1.שמרו על תאורה רכה

בנוסף לכך שחדר הילדים שלכם יראה הרבה יותר נעים עם תאורה חמה, היא גם תקל על התינוק שלכם בימיו הראשונים כשעיניו רגישות מאוד לאור. תאורה עדינה תוכל למנוע גירוי על ידי הקטנת הניגודיות בין אור וחושך. הימנעו ממנורות פלורסנט בוהקות ובמקום זאת בחרו בגופי תאורה שהאור בהם מעט “מפוזר” ולא חודר בצורה ישירה לתוך עיניו של תינוקכם.

טיפים בבחירת תאורה לחדר תינוקות

2. תדאגו שיהיו אורות גם בלילה

כשזה מגיע לעיצוב תאורה לחדר תינוקות, שימו לב שאתם גם דואגים לפתרונות תאורה הולמים באזורים שמועדים לפורענות בבית. אחרי הכול, לפעוטות יש נטייה לא להישאר במקום אחד, לכן אם יש בביתכם גרם מדרגות לדוגמה, דאגו לתאורת לילה גם מחוץ לחדרם של הפעוטות. כמו כן, מנורת לילה לחדר ילדים תוכל למנוע מצבי חרדה ולהרגיע את תינוקכם וגם לכם היא תוכל לחסוך תאונות מצערות בין הבוהן שלכם לשידת ההחתלה.  אחת המנורות לילה המומלצות לחדרי ילדים אלה מנורות קיר בסגנון שלטי ניאון, הן מוסיפות המון חן, צבע ועדיין מעט מעומעמות דבר שאידאלי לשינה איכותית ורגועה.

תאורת קיר ומנורות לחדר תינוקות ילדים - שלט ניאון חד קרן

3. בחרו תאורה עם עמעמים לחדר תינוקות

דימרים או “עמעמים” הם דרך נהדרת לחסוך כסף, אנרגיה ולהגדיר את האווירה בכל החדרים בביתכם, אך אלה חיוניים יותר כשמדובר בחדרי תינוקות וילדים. תאורה מסוג זה תוכל לעזור לתינוק שלכם להתרווח בלילה ויכולה לאפשר גם לכם, ההורים לבצע פעולות בנוחות המרבית גם באמצע הלילה, בין אם כדי להחליף חיתול, להאכיל אותם, או סתם להדביק להם נשיקת לילה טוב. נורות עמומות שניתנות לשליטתכם יעניקו לכם את התאורה הרצויה כדי לראות מה אתם עושים בכל רגע מבלי להפריע לפעוט יותר מדי.

תאורה לחדר תינוקות

4. בטיחות לפני הכל!

כשאתם בוחרים מנורות קיר מעוצבות לחדר תינוקות, שימו לב שיש סוגי מנורות שמכילות חלקים קטנים שעלולים להוות סכנת חנק. לכן, גם אם אתם ממש רוצים לבחור מנורה דקורטיבית, הקפידו לקנות אחת שלא תסכן את תינוקכם ושתהיה רחוקה מהישג ידו.

5. תרשו לעצמכם לחשוב כמו ילדים

למרות שחדרי תינוקות צריכים להיות מחושבים ונוחים, אסתטיקה ויצירתיות אלה גם אלמנטים מאוד מתבקשים. הוסיפו לחדר השינה מנורות שיוסיפו קסם, תמימות וילדותיות – אלה יכולות להיות מנורות ניאון בצורת קשת בענן, או כוכב, מחרוזת של אורות קטנים, מדבקות קיר זוהרות ועוד.

כמה מילים אחרונות

בחירת מנורות לחדרי תינוקות לא צריכה להיות קשה כמו להמציא את הנורה הראשונה מלבד נושא הבטיחות והפרקטיות, אין באמת חוקים לבחירת מנורות לחדרי ילדים וזה הרבה עניין של טעם אישי. וודאו שאתם מתאימים את סגנון התאורה לרהיטים ולאווירה הכללית שיצרתם בחדר, והעיקר – שתהיה שינה מתוקה ורגועה!

Shopping Cart
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
0
העגלה שלך: