טיפים לעיצוב החדר בזול

בעמוד הבא ניתן לכם שלל טיפים שיסבירו לכם איך לעצב את החדר ולהעניק לו מראה מחודש גם בתקציב מוגבל, בין היתר נלמד אתכם כיצד למצוא דברים יפים לחדר בזול שיעניקו לו מראה ואווירה נעימה יותר.  אתם לא תמיד צריכים להחליף מערכות ריהוט או לשבור קירות בחדר שלכם כדי לעצב אותו. במקום זאת תתחילו לאט ובקטן, תעשו התאמות וגלו כיצד שינויים מזעריים יכולים לעשות הבדל גדול בכל חלל. 

6 דברים יפים לחדר בזול

היום הודות לאינטרנט ולאינספור חנויות לעיצוב הבית וסטוקים למיניהם ניתן למצוא מגוון ענק של אקססוריז ודברים יפים לעיצוב החדר במחירים זולים שעשויים להפתיע אתכם. קבלו שישה פריטי חובה שיהפכו גם את החדר שלכם להורס:

1) תאורת החדר

בין אם מדובר בחדר שינה של ילדים או של “גדולים”, אור מהווה רכיב חיוני בעיצוב של חדרי שינה. באופן כללי, מומלץ לשים שלושה מקורות אור בחדרי שינה: מנורות שידה קטנות ליד המיטה, מנורות רצפה או תקרה, ומנורת שולחן (אם אכן יש לכם שולחן בחדר השינה). מוקדי התאורה האלו משפיעים במידה ניכרת על האווירה בחדר, ובכל פעם שתדליקו אחד מהם, אתם תשפיעו על המראה של החדר שלכם וגם על האופן שאתם מרגישים בו.

תאורה לחדר - דברים יפים לחדר שינה של נערות
תאורת לילה היא תוספת שתתקבל בברכה בכל חדר ותעניק לו מראה אלגנטי

3. הבליטו את הקירות של החדר

מעצבים מקצועיים ממליצים לקחת את הקירות שלכם ו”ולהעיר” אותם עם תמונות ואקססוריז למשל, כך תוכלו ליצור עוד מוקד עניין ומשיכה בחדר שלכם בלי יותר מדי מאמץ. במרבית המקרים אנשים בוחרים לשנות את הקיר מאחורי המיטה שמשמש כמסגרת למיטה עצמה, והטיפ הזה עובד בחדרי ילדים וגם בחדרי הורים. באמצעות טפטים, צבעים עזים או עדינים, תוספים עם מרקמים שונים ואפילו מסגרות אתם יכולים להוסיף לחדר שלכם צבע תוך התמקדות בקיר אחד בלבד. אפשרות מקורית נוספת להבליט את קירות החדר באמצעות שלטי ניאון צבעוניים היוצרים נקודת עניין ומשיכה נעימה לעין.

תאורת ניאון לחדר שינה
תמונות ואקססוריז לקיר יצרו עוד מוקד עניין ומשיכה בחדר

4. שידות לילה

הטיפ הזה מתאים בעיקר לחדרי שינה של הורים ולא ילדים; קשה לשמור על סדר בשידות של חדרי ילדים, אך בחדר השינה שלכם תוכלו ליצור עיצוב נפלא באמצעות שידות ומנורות לילה. בחרו שידות בגוונים שתואמים לצבע של החדר שלכם (או שידות בצבע בולט אם חדר השינה שלכם בהיר), והניחו עליהם מנורות תואמות. מלבד מנורות תוכלו להוסיף גם פריטי עיצוב שיתנו לחדר מראה מעוצב, כמו אגרטלים עם פרחים (אמיתיים או מלאכותיים), פסלונים מעוצבים, כדים קטנים, וכל דבר אחר שיעניק לשידה ולחדר השינה מראה מעוצב ונקי.

שידת לילה - דברים יפים לחדר
שידת לילה לא רק שומרת על הסדר בחדר...

5. שחקו עם צבעי הבדים בחדר שינה

בין אם מדובר בווילונות, כיסויי מיטה, ציפיות לכריות, וכל פריט טקסטיל אחר, באמצעות משחק עם הצבעים ומרקמים תוכלו להעניק  לחדר מראה מעוצב יותר. במקום לבחור פריטי טקסטיל זהים מבחינת הבד והצבע שלו, בחרו פריטים שהם לאו דווקא תואמים. למשל, אם יש לכם כיסוי מיטה בהיר, בחרו בכיסוי כריות כהה, פרחוני, ובווילונות שתואמים לעיצוב של הכריות או המיטה. מלבד צבעים, תוכלו גם לשלב מרקמים שונים של טקסטיל, כמו כותנה, סאטן, משי, ובדים נעימים אחרים שיחמיאו אחד לשני וגם לכם.

חדר שינה צבעוני
משחקי צבעים עם הבדים יכולים "לשבור" את השגרה שבחדר.

6. ודאו שיש לכם מספיק אחסון

בלגן בחדר השינה פוגע באסתטיקה שלו, ולכן מומלץ לוודא שיש לכם מספיק מקום אחסון עבור פריטים שונים. סדרו את ארונות הבגדים שלכם, הניחו פריטים קטנים בתוך הדום או שידה, ואם תרצו, רכשו רהיטי אחסון קטנים שישמשו מקום מסתור לפריטים שונים וגם יעניקו לחדר שלכם או של ילדיכם נופך עיצוב נוסף. עיצוב חדרי השינה לא חייב להיות בתקציב עתק או באמצעות שינויים דרמטיים שאולי תרצו לשנות שוב בהמשך הדרך. איך לעצב את החדר לבד? באמצעות שינויים מחושבים, משחק בצבעים ואורות, וסידור חכם של הפריטים בחדרים שלכם ובחדרים אחרים בבית תוכלו ליהנות מעיצוב נאה ומקצועי.

0
העגלה שלך: